Specialisté na venkovní sprchy
Doprava zdarma
Garance nejlepší ceny
Zákaznický servis 775 010 189

Jak fungují solární sprchy?

Solární sprchy jsou napojeny na přívod studené vody z domovního řadu případně na zahradní hadici. Mají zabudovaný zásobník, ve kterém se studená voda zahřívá slunečními paprsky. V závislosti na venkovní teplotě a slunci se voda může zahřát až na teplotu 65 stupňů. Solární sprchy mají směšovací ventil. Sluncem ohřátá voda je pak smíchána s čerstvou vodou na požadovanou teplotu. Solární sprchy v našem sortimentu mají zásobník na vodu o objemu 25l nebo 35l. Jsou vyrobeny z kvalitního nerezu.

Kritéria pro výběr správné solární sprchy

Solární sprcha je vystavena přímému slunečnímu záření a různým povětrnostním podmínkám. Z tohoto důvodu mají všechny sprchy z naší nabídky vysoce kvalitní nádrž z nerezové oceli. 
Levné solární sprchy mají plastové nádrže (PVC), které nemají dlouhou životnost a obvykle dlouho nefungují. S nádrží o objemu 25 l se můžou osprchovat 2-4 osoby, každá po dobu zhruba 1-2 minut. Pak je třeba vodu znovu ohřát.

Konstrukce: Solární sprchy mají integrovanou nádrž na vodu, která je obvykle umístěna přímo ve sprchovém sloupu. Z tohoto důvodu nejsou solární sprchy tak "štíhlé" jako standardní zahradní sprchy. 
Náklady: Solární sprchy jsou provozovány pouze se studenou vodou a využívají solární energii. Tím chrání životní prostředí a šetří peníze. Náklady na instalaci jsou také obvykle mnohem nižší než u sprchy s přípojkami teplé a studené vody.
Ruční sprcha: Skvělý doplněk pro jednoduché rychlé umytí nohou nebo sprchování bez namočení vlasů.

Místo instalace/umístění solární sprchy na zahradě 
Ideální umístění solární sprchy je na slunném místě s přímým slunečním světlem. Horké letní dny jsou proto nejvhodnější! Často je nádrž umístěna na zadní straně sprchy, někdy je nádrž přímo ve sprchovém sloupci a některé modely mají nádrž zboku (v tomto případě umístěte stranu s nádrží na jižní stranu). Obvykle se solární sprchy připojují zezadu, nikoliv zespodu.